Haber Ayrıntı
Başkanın Mesajı


Rotamız belli
Büyük kentleri yönetmek ve çağdaş modern bir kent yaratmak, hem çok çalışmayı hem de büyük sorunlarla başa çıkabilecek güç ve yeteneğe sahip olmayı gerektirir. İzmir gibi nüfusu 4 milyona ulaşan bir metropolün ihtiyaçlarını karşılamak için hizmetin en küçük yerleşimlere kadar götürülmesi, ancak böylesine güçlü bir organizasyonla karşılanabilir.
 
Hizmet rotasını “sosyal belediyecilik” anlayışı doğrultusunda çizen İzmir Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde kurduğu şirketler aracılığıyla, kamu hizmetlerini kent halkına “çağın gerektirdiği bir şekilde” sunmaktadır.
 
1990 yılında faaliyete giren İZBETON şirketimiz, bu amaç doğrultusunda çalışan, 1200 personeli ve teknolojik donanımıyla Ege’nin en büyük alt yapı ve yol yapım  firmasıdır.
 
Hisselerinin tamamı Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan İZBETON, halkımızın ihtiyaç duyduğu çağdaş yaşam alanları oluşturabilmek için kentsel alt ve üstyapı ürünlerini tasarlayıp üretmeyi, halkımızın günlük yaşamını kolaylaştırmayı; sektördeki rekabet ortamını “kamu yararı adına” kaliteli mal ve hizmet üretimine dönüştürmeyi amaç edinmiş bir kamu şirketidir.
 
Hizmette süreklilik, hız, kalite ve tasarruf, İZBETON’un vazgeçilmez öncelikleri olmuştur.
 
İZBETON, yol altyapı ve üstyapı uygulamaları, yeni yol ve bulvarların açılması, köprülerin yapılması, mevcut asfalt yolların yenilenmesi, üretim yollarının sathi kaplamayla asfaltlanması ve asfalt, beton, parke, bordür üretimleriyle İzmir’e ve İzmirlilere hizmeti sürdürmektedir.
 
Kentimiz için çalışmaya devam edeceğiz.
 
Sevgi  ve saygılarımlarımla.

Aziz KOCAOĞLU
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı