X
Haber Ayrıntı
“BİZ BU HİKAYEYİ BİRLİKTE YAZIYORUZ…”
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ‘yaşam kalitesi’, ‘katılımcılık’, ‘yenilikçilik’ ve ‘sürdürebilirlik’ kavramları kapsamında son 15 yılda tüm birimleriyle birlikte yürüttüğü çalışmalar, 26 akademisyen tarafından incelenerek “İZMİR MODELİ” adı altında bilimsel bir çalışma haline getirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZBETON A.Ş. Ailesi olarak bizlerde, İzmir Modeli çalışmalarına akademisyen ve araştırmacılarla birlikte emek veren, büyük başkanımızın bu eşsiz hikaye ve modeli oluşturmasına yüreklerini koyarak, tarih yazan ve bugün de yakından uzaktan madden manen bizlerle olan tüm yol arkadaşlarımızı kutluyor, teşekkür ediyoruz.. “Biz bu hikayeyi birlikte yazıyoruz..”

 

Sözlerine, "yol arkadaşlarım" dediği Belediye personeliyle birlikte, yerel yönetimler tarihinde yer alabilecek ölçüde zorlu bir sürece şahitlik ettiklerini belirterek başlayan Başkanımız Aziz Kocaoğlu, "İzmirli hemşehrilerimizden aldığımız güçle, tüm emek ve enerjimizi, bu kenti ayağa kaldırmak için kullandık. 'Modası geçen' değil 'model olan' bir İzmir yarattık. Bunu birlikte başardık. Sizler bu kentin yüz akısınız. Hepinizle gurur duyuyorum" dedi.

 
Başkan Kocaoğlu, “İzmir modeli, memleketimizde yapılan güzel işlerin geleceğe aktarılmasından ziyade, aslında bir çağrıdır: Birlikte çalışıp birlikte üretme ve bilimin aydınlık yolundan hiç ayrılmama çağrısı.. Ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hayata, insana, doğaya, havaya, suya, toprağa, kente, paraya bakışı..".
 

"Hep İzmirlilerin 'lokmasını büyütebilmek' için çabaladık. Adına 'yerelden kalkınma' dediğimiz İzmir Modeli’nin çıkış noktası da işte bu oldu. İzmir Modeli aslında sonuç değil, başlangıç.. Türkiye için bir umut.. İzmir’den yükselen bir ses.. Ve güzel ülkeme bir çağrı..”