KURUMSAL

BAŞKAN MESAJI

Tunç Soyer

Çok Kıymetli Hemşehrilerim,

Bu onurlu göreve talip olurken söylediğimiz üzere, demokrasiyi benimsemiş ve tüm bileşenleri ile bütünleşmiş bir yönetim anlayışı ile bu kenti kalkındırmak ve refah seviyesini yükseltmek istiyoruz. Bunu da hiçbir ilçemizi, köyümüzü veya bölgemizi ihmal etmeden, eşit politika ve icraatlarla hayata geçirmek, İzmir’imizi hak ettiği noktalara taşımak istiyoruz.

İzmir büyüyecekse sadece merkezde değil, kentin her noktasında, üretim yolları açarak büyüyecek, ulaşımı kolaylaştırarak büyüyecek. Ödemişli, Tireli, Menemenli çiftçinin ürününü en sağlıklı şekilde üretmesini ve en ucuz şekilde taşımasını, İzmir’e gelen turistin en kaliteli şekilde Efes’e, Pergamon’a, Çeşme’ye, Foça’ya yolculuk etmesini, sanayicinin Torbalı’da, Aliağa’da, Bornova’da ürettiğini en hızlı ve güvenli şekilde İzmir Limanı’na, Aliağa Limanları’na taşımasını sağlayabilmeliyiz.

Tabii ki tüm bunları, çevremizi, doğayı, tarihimizi ve insanlarımızı koruyarak yapacağız. Köy ile kentin, üretici ile sanayicinin, turizmci ile turistin iletişimini ve ulaşımını kolaylaştırarak, İzmirli’nin hayatın her alanında hissedebileceği bir refahı hep birlikte inşa edeceğiz.

Üretimi artırmaktan, çiftçiyi mutlu etmekten, kentliyi refaha erdirmekten, tüm dokularıyla İzmir'i her geçen gün büyütecek bir yaklaşımdan bahsediyoruz. Öyle bir kent yaratmalıyız ki, her kesimden yurttaş aynı konforu hissedebilmeli, ülkedeki ekonomik ve politik sıkıntıların etkisi yerel pratiklerle azaltılabilmelidir.

Bu hedefler için İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşları olarak bütün imkanları zorlayarak, en hızlı, en uygun ve en doğru çözümleri üretiyoruz, üretmeye devam edeceğiz.

Bu kapsamda belediyemizin önemli iştiraklerinden olan İzbeton da, birçok alanda yürüttüğü faaliyetlerle ve çeyrek asrı aşkın tecrübesiyle, tüm İzmir’in ulaşım ve üretim yollarının iyileşmesi ve gelişmesi için ortak hedeflerimizin hayata geçirilmesi için var gücüyle çalışıyor.

Cumhuriyet'in ve çağdaş dünyanın birikimleri ve değerleri ışığında çıktığımız bu yolda, kentimizin doğru şekilde büyümesini sağlamak, uzun yılları taşıyabilecek planlar yapmak, kentin yarattığı refahı, kentin tüm sakinlerine eşit bir şekilde hissettirmek ve hemşehrilerimize her geçen gün daha da güzelleşen ve gerçekleşen bir İzmir hayali yaşatmak için yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.

Sonsuz Sevgi ve Saygılarımla,

Mustafa Tunç SOYER

İzbeton A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı